Evet!

Adana gibi kar yağmayan bir şehirde yetişmiş olmamdan kaynaklanıyor olsa gerek ki her kar gördüğümde heyecandan kendimden geçiyorum. Karın getirdiği mutluluk bünyeye harika geliyor tamam ama minimum 10 dereceye düşen bir havaya adapte olmuş bu vücut da! Soğukta hemen yüzüm, ellerim, ayaklarım uyuşuyor. Yolda yürüyemek eziyet haline geldiğinden de eve hep koşuyorum ben kışları. Sıcacık ev gibisi gerçekten yok zaten.

Soğuk havalar çorabın ve evin kıymetini anlamak var için bence.

Screen Shot 2012-12-07 at 4.22.59 PM

Ben bunu yazarken penceremin önünde de kar böyle yağıyor.

Ben, bugün Milano’ya düşen ilk karı kutlamak için kendime Mariage Frères’in Casablanca çayını demledim. Çay, adından da kestirebileceğimiz üzere Marakeş çayı, yani nane parçalarıyla harmanlanmış gunpowder green tea. Nane çok keskin bir tat veriyor, dolayısıyla aynı yoğun tadı verebilecek çay seçimi bu karışımda çok kritik bir rol oynuyor. Gunpowder green tea’nin yoğun yaprakımsı/çimenimsi tadı bu anlamda onu eşsiz kılıyor.

IMG_9903

Bu minik, top gibi olan parçalar Gunpowder’ın ta kendisi!

Tadın çok sert geldiği durumlarda bal en uygun seçim. Ben de ilk denediğimde küçük bir kutu balı eklediğimi hatırlıyorum.

Bunu bu şekilde temin edemeyecekler için ise benden küçük bir öneri:

Hemen her markette bulabileceğiniz yeşil çaya,  tüm taze nane yapraklarını ekleyin ve öyle demleyin. Gerçekten çok güzel bir çay çıkıyor ortaya.

Herkese “yeterince” karlı günler!

Yorumunuz?

About admin