Merhaba! Merhaba! Merhaba!

Anlatacak çok şeyim var aslında nereden başlasam bilemiyorum…

Öncelikle “yazıcağım şey muhteşem olsun, çok vakit ayırayım” diye sürekli  hakkında yazı yazmayı ertlediğim bir çay evi var ki Dem Karaköy. Çayı seviyorum, çay evlerine haliyle bayılıyorum- tamam bunu bu satırları okuyan herkes artık biliyor ama Dem benim için başka! Geçen kış sahipleri Eylül ve Ömer’le tanışmamızla başlayan maceramız, ev sıcaklığında bir çay evi konseptini gerçekleştirmeye kadar gitti ve ben en benimsediğim çay işlerimden birini Dem Karaköy’e  çay danışmanlığı yaparak yapmış oldum. Hala her gittiğimde kalbim ayrı bir çarpıyor. Menü ise harika oldu, 60 çeşit çay! Az buz değil ve ilerisi için de güzel sürprizlerimiz var üstelik…

540096_378745192239601_1820386074_n

Lafı uzatmıyorum şimdilik, dedim ya Dem hakkında yazacak şeyim çok ve bir başka yazıya saklamayı tercih ediyorum.

Bir başka habere geliyorum!

Nov_Infusions2

Bu çay evinde, daha önce de partnerlik yapmış olduğum Kinfolk Magazine‘in İstanbul ayağı olarak Herbal Infusions temalı bir workshop düzenliyoruz 30 Kasım Cumartesi günü.

Ben bu etkinlikte 3 saat boyunca çayla ilgili güzel bilgiler paylaşıp mümkün olduğunca da fazla çeşit çay tadımı yaptıracağım.

Bu çay tadımı etkinliği neden çok özel?

Dünyanın en eski çay markalarından biri olan ‘kralların çayı’ olarak da bilinen çay markası Ronnefeldt bu etkinliğe çaylar için sponsor! Haliyle bu keyif atölyesinden olmanın yanında biraz da profesyonel tadım yapma fırsatı bulabileceğiniz bir etkinlik haline geldi. 15’ten fazla çayı deneme fırsatı bulacak, hem tüm çay tiplerini tatmış olacak hem de değişik hasatlardan çayları tecrübe etmiş olacaksınız.

Ben de tüm etkinlik boyunca çaya dair birçok bilgi vereceğim. Çayın gerçekten ne olduğundan başlayarak, çay tipleri, üretim ve demleme yöntemleri derken çayın yetiştiği toplumun kültüründeki yerinden bahsedip, blend yapma konusunda ipuçları paylaşarak konuşmaya devam edeceğim. Biraz da kendi hikayelerimden nasıl blend yaptığıma dair duygusal konuşmalar yapabilirim, söylememiş olmayayım.

Bunun yanında da minik çaylı sürprizler de tabii ki olacak! O sürprizler ne merak ediyorsanız sizi 30 Kasım sabahı Dem’e bekliyoruz.

Bir de bu etkinlikte çalışmaktan inanılmaz keyif aldığım partnerler var ki benim için bu etkinliği daha da heyecanlı kılıyorlar:

Dem Karaköy
The Food Project
Geraldine Cooks
Vesaire
Sobremesa
Dügme Film
Müz
Ronnefeldt

Hem yemeğe, hem de görselliğe doyamayacağınız bu etkinlik hakkında bilgi için: tık tık. 

Ve biletler için de: tık tık. 

Daha önceki Kinfolk etkinliklerini merak edenler, buyrunuz: tık tık. 

e9320b0e4afa11e3be431213a9d130e3_8

Bu arada 3 haftada 3 farklı çay etkinliği için kolları sıvadım. Yukarıdaki mandalinalardan çaylı deneyler yapıyorum, tutarsa minik sürprizler etkinlikleri süsleyecek! Bana şans dileyin.

Sevgiler!

Ece.

Bir yorum yazılmış

  1. Cok faydali bir eventti, cok tesekkur ederim! Ben de oradaydim ^_^

    Cevapla

Yorumunuz?

About admin